تاریخچه

تاریخچه مانستر

MONSTER

کمپانی مانستر در سال 1979 توسط نوئل لی     ( Noel lee)  به عنوان سازنده محصولات کابلی تأسیس شد. این کمپانی از زمانی شکل گرفت که آقای لی در گاراژ خانوادگی‌شان در آمریکا مشغول آزمایش کیفیت سیم های مختلف مسی و سیم پیچی آنها در ساخت کابل های صوتی بود  و  در حالی که کیفیت کابل های مختلف را با گوش دادن به موسیقی اوتور چایکوفسکی ساخته سال 1812 (Tchaikovsky 1812 overtur) مقایسه می کرد،  متوجه تاثیر کابل های مختلف و کیفیت آنها در کیفیت تولید صدا شد. او متوجه شد که با ایجاد تغییراتی در طراحی کابل های صوتی، علاوه بر افزایش راندمان برق می توان شاهد بهبود کیفیت صدا نیز بود. آقای لی در سال 1978 با شرکت در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی،  کابل های خود را به نمایش گذاشت و کیفیت ، طراحی و بازدهی آن ها را با سایر سیم های استاندارد به مقایسه گذاشت و نهایتاً توانست توسط CES (نمایشگاه الکترونیکی مصرفی) تادیه بگیرد و پس  از آن با گرفتن وام ۲۵۰ هزار دلاری از بانک ، کار خود را در زمینه طراحی و ساخت محصولات کابلی آغاز کرد. اولین کابل هایی که آقای لی در قالب نام تجاری مونستر تولید کرد دست ساز بودند، تا آن که در سال 1980  آقای لی توانست تولید محصولات خود را از گاراژ خانوادگی اش به یک مرکز تولید در سانفرانسیسکو منتقل کند و تولیدات خود را گسترش دهد.

 فروش این کمپانی در ابتدا به صورت خرده فروشی آغاز شد و  آنچه که باعث رشد این برند شد محبوبیتی بود که در بین همین خرده‌فروشان کسب کرده بود و رضایت خریداران این محصول باعث شهرت این برند شد. در سال 2012 این شرکت نام خود را از Monster Cable products   به Monster Inc تغییر  داد. امروزه کمپانی مانستر با گسترش روز افزون  محصولات الکترونیکی توانسته شش هزار محصول مختلف را تولید کند ازجمله: هدفون،بلندگو ،محافظ های برقی، تلویزیون، لوازم جانبی برای اتومبیل ها و دستگاه های تلفن همراه و…..

مانستر بازار تولید کابل های صوتی حرفه ای را در اواخر دهه 1980  ایجاد کرد و آنچه که بیشتر از سایر محصولات این کمپانی باعث شهرت این برند شد، تولید کابل های حرفه ای برای بلندگو و سیستم های صوتی حرفه ای می باشد.امروز این برند برای بیشتر فعالان این عرصه نام شناخته شده و معتبری می باشد . رضایت مشتریان از کیفیت محصولات ، استفاده از تکنولوژی روز و شهرت جهانی این برند، باعث شده تا نام Monster  در میان سایر برندها همواره بدرخشد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.