تاریخچه

تاریخچه دایناآدیو

در سال 1994 دایناآدیو (daynaudio ) توسط شرکت Volvo  در زمینه سیستم های صوتی حرفه ای ماشین، کار خود را شروع کرد و به دنبال این بود که آیا می تواند سیستم صوتی حرفه ای را برای کوپه مدل(v 70)  به تولید برساند…

در آن زمان هیچ شرکتی در زمینه تولید یک سیستم صوتی حرفه ای برای استفاده در ماشین ها اقدام نکرده بود ، حتی برندها ی تجاری معروفی که در بخش خودرو فعالیت می کردند.

اما شرکت Volvo مصمم بود که بتواند در این عرصه بهترین و با کیفیت ترین سیستم صوتی موجود را ارائه دهد.

در ژانویه 1997 ، این شرکت کوپه جدید خود را در نمایشگاه دیترویت به نمایش گذاشت که از میان بسیاری از ویژگی های نوآورانه ای که در این زمینه به نمایش گذاشته بود میتوان دایناآدیو را به عنوان اولین طراح و سازنده سیستم صوتی حرفه ای برای آن محصول قلمداد کرد. در سال 2001 دایناآدیو کار خود را با فولکس واگن توسعه داد و نسل جدیدی از سیستم های صوتی حرفه ای را با هدف برتری بر سایر مدل ها ادامه داد.اولین سیستم حرفه ای دایناآدیو برای فولکس واگن سه سال بعد یعنی در سال 2004 به بازار ارائه شد و امروزه بسیاری از مدل های این سیستم حرفه ای با صدایی عالی و شنیدنی در اکثر بازارهای معتبر جهانی موجود است.

سیستم صوتی حرفه ای داینا آدیو در فوکس واگن با صدای دلنشین خود توانست طرفداران زیادی را از مناطق دور و نزدیک به خود جلب کند، حتی در مناطق دوری مثل چین نیز به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرد.

 سوالی که در اینجا ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند این است که، چرا سازندگانی مثل ولوو و فولکس واگن در زمینه سیستم های صوتی حرفه ای خود، دایناآدیو ، این متخصص دانمارکی را نسبت به سایر برندها ترجیح می‌دهند؟

 آنچه که می تواند پاسخ خوبی به این سوال باشد این است که، دایناآدیو فقط و فقط یک هدف را دنبال می کند و تمام تلاش خود را در تعالی این هدف با توسعه سیستم های صوتی حرفه ای برای ماشین ها در سراسر جهان و مطابق با همه سلیقه ها و معیارهای جهانی به نمایش گذاشته است. چنانچه وقتی در سال ۲۰۰۰ به بازار معرفی شد توانست این شایستگی و برتری خود را در زمینه تکنولوژی آکوستیک و بلندگو به همگان ثابت کند و این همان وجه تمایزی است که باعث شده این برند از سایر برند ها متفاوت و خاص و همواره پیشرو باشد و همواره انتخابی برتر برای بزرگترین کمپانی های خودروسازی باشد.

دایناآدیو برای رسیدن به هدف خود همواره در تلاش است تا با پیدا کردن راه حل های جدید ، ابداعات و نوآوری ها ی متخصصین خود در این زمینه بتواند بهترین و برترین سیستم صوتی را برای سریع ترین و پیشرفته ترین ماشین های دنیا طراحی کرده و به بازار ارائه دهد. انجام چنین کاری برای ماشین های لوکس و همچنین جلب رضایت صاحبان آنها برای داشتن یک سیستم صوتی حرفه ای کار ساده ای نبود، چرا که فضای ایده‌آل برای قرار دادن بلندگوها در اینگونه ماشین ها محدود شده بود و قرار دادن بلندگوها برای دستیابی به صدای پراکنده در اطراف راننده کاری سخت بود. علاوه بر آن چالش های فراوانی در خصوص سر و صداهایی که در حین حرکت ایجاد می شود و همچنین تغییرات شدید درجه حرارت و رطوبت نیز وجود داشت که به دشواری کار می افزود.

 حال اگر بخواهیم یک سیستم صوتی حرفه ای،  برای سریع ترین و فوق العاده ترین ماشین جهان مثل بوگاتی ویرون طراحی کنیم این مشکلات و دشواری ها ده برابر میشوند که بدون داشتن یک تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه نمی‌توان تمام این دشواری ها را پشت سر گذاشت و بهترین و با کیفیت ترین سیستم صوتی حرفه ای را برای بهترین ماشین ها طراحی کرد. تیم حرفه ای دایناآدیو توانست بر قله این دشواری ها ایستاده و به خوبی در این زمینه ایفای نقش کند.

برای مثال می توان از سیستم صدای (puccini) در بوگاتی ویرون نام برد که در آن چهار بلندگو با طراحی خاص و حرفه ای برای راننده در نظر گرفته شده است، تا راننده بتواند از صدای خاص و فراگیر و جادویی آن در حین رانندگی لذت ببرد. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که مهم نیست چه کسی و با چه سلیقه ای و به چه آهنگی گوش می دهد، دایناآدیو صداها را با بهترین کیفیت و بیشترین میزان رضایتمندی شما از سیستم صوتی ماشینتان پخش میکند.حال می توان به راحتی گفت که بوگاتی ویرون با سیستم صوتی حرفه ای دایناآدیو ، سریع ترین سالن کنسرت جهان است……!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.