تاریخچه

تاریخچه کنوود

کنوود، (به انگلیسی: Kenwood) شرکت الکترونیکی

ژاپنی است، (به ژاپنی: 株式会社ケンウッド) که دفتر مرکزی آن، در منطقه هاچی‌اوجی شهر توکیو، ژاپن قرار دارد.

این شرکت در سال 1946 به عنوان یک شرکت رادیویی توسط کاسوگا در شهر کومجیان ژاپن تاسیس شد و در سال ۱۹۶۰ به نام شرکت سه گانه (trio corporation) تغییر نام یافت. در سال 1963 اولین دفتر این شرکت در خارج از کشور ژاپن در لس آنجلس ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. بدین ترتیب ویلیام بیل کاسوگا به همراهی جورج آراتانی و یوشی نا کاسا، تصمیم گرفتند که شرکتی را تاسیس کنند که تنها وارد کننده انحصاری محصولات الکترونیکی trio در آمریکا باشند.
نام kenwood توسط کاسوگا اختراع شد. این نام ترکیبی از ابتدای نام یک شرکت لوازم خانگی به نام kenmore که از طرف مصرف کنندگان دو کشور ژاپن و آمریکای شمالی مورد قبول بوده و کلمه wood (چوب) که هم اشاره به مواد با دوام دارد و هم به نوعی اشاره به ارتباط هالیوود و کالیفرنیا دارد اقتباس شده است. طولی نکشید که نام تجاری kenwood از trio پیشی گرفت.
در سال 1986 شرکت trio شرکت kenwood را خریداری کرد و نام خود را از trio به kenwood تغییر داد. جورج آراتانی توانست به واسطه حمایت های کاسوگا به عنوان اولین رئیس شرکت کنوود آمریکایی به فعالیت بپردازد.
سرانجام شرکت kenwood در سال 2008 با JVC ادغام شد. امروزه این برند، یک نام تجاری از شرکت (JVCkenwood) می باشد ومحصولات این شرکت از قبیل: سیستم های صوتی خانگی، سیستم های صوتی ماشین، رادیو های آماتور، تجهیزات رادیویی و بی سیم به مصرف کنندگان و مخاطبان این برند تجاری ، در بازارهای جهانی ارائه می گردد.
تا دهه 1950 تنها سیستم صوتی که در ماشین مورد استفاده قرار می‌گرفت رادیو am بود و آنچه که برای سیستم صوتی ماشین در نظر گرفته شده بود تنها وسیله ای ساده برای پخش رادیو و بعدها وسیله ای برای پخش موسیقی بود که بیشتر جنبه سرگرمی داشت. در حالی که در عصر حاضر سیستم های صوتی ماشین با ویژگی های متفاوت و خاصی که دارند علاوه بر اینکه رانندگی را لذت بخش می کنند در واقع بخشی از اجزای اصلی ماشین به حساب می آیند.از این رو شرکت kenwood همواره به دنبال تولید صدایی با کیفیت بالا و با عملکردی بهینه بوده است ، که همین امر باعث شده نسبت به سایر برندها یک قدم جلوتر باشد و به نوعی در این عرصه بازار جهانی را به خود اختصاص دهد. هدف استراتژیک کمپانی کنوود تامین نیاز مشتریان به واسطه تولیدات نوآورانه و با کیفیت است. این کمپانی از گذشته تا به امروز در تلاش بوده،با ساخت سیستم های صوتی حرفه ای ، صدایی دلنشین را برای آنهایی که موسیقی را دوست دارم خلق کند، صداهایی که قلب انسان را لمس میکنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *